Mladí KSČMKe stažení

Ke stažení

Brožura: Černá kniha o zločinech kapitalismu

Brožura: Černá kniha o zločinech kapitalismu (23.2.2015)

Černá kniha kapitalismu“ pojednává o zločinech, které způsobilo období feudalismu, kapitalismu a neoliberalismu. Z knihy se můžeme dozvědět zajímavé informace o zločinech, které společně napáchali kolonialismus, otrokářská ekonomika a kapitalismus.

 

V této knize jsou uvedeny informace o střelbě do stávkujících dělníků a protiodborových represích, kontrarevoluci a zahraničních intervencích v Rusku v letech 1917 až 1921, financování obou světových válek, antikomunistické genocidě v Indonésii, válce a represích ve Vietnamu.

 

V knize jsou dále uvedeny informace z temné historie o masakrech a represích v Íránu, fašistické anexi východního Timoru, Iráku jako oběti ropy, Černé Africe pod francouzskou kolonizací, Alžírsku v letech 1830 až 1998, Severoamerických intervencích v Latinské Americe; Spojených státech, mccarthismus a nedokončeném snu.
Spoušť způsobená kolonialismem a neokolonialismem za půl druhého století se zřejmě nedá vyčíslit. Stejně tak nelze vyčíslit miliony mrtvých, jež má na svědomí kapitalismus, a jež mu lze přičíst. Vinu mají všechny velké evropské země i Spojené státy.

Stáhnout na:

https://www.kscm.cz/data/KSCM_PDF/Cerna_kniha_o_zlocinech_kapitalismu___Pavel_Herman.pdf

Prohlížet:

http://issuu.com/pavelherman/docs/__ern___kniha_o_zlo__inech_kapitali

autor: Pavel Herman
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena