Mladí KSČMKe stažení

Ke stažení

Příručka pro člena zastupitelstva obce

Příručka pro člena zastupitelstva obce (1.4.2015) V rámci projektu Odpovědný zastupitel jsme připravili  nové vydání Příručky pro člena zastupitelstva obce, jejímž obsahem jsou témata týkající se legislativy, jednotlivých oblastí komunální politiky a konkrétní příklady z praxe. Navazujeme na tradici praktického průvodce ze třech posledních volebních let a zastupitelům srozumitelnou cestou opět přibližujeme jednotlivé oblasti života obce. Samozřejmě reflektujeme aktuální legislativní změny v oblasti veřejné správy.


Příručka nově klade větší důraz na principy dobré správy, výkonnosti a transparentnosti rozhodovacích procesů ve veřejné správě a reaguje na potřebu hledat racionální úspory v rozpočtech obcí a další současné problémy zastupitelů.


Nechybí v ní ceněné příklady z praxe, porovnávání, ilustrace, odkazy na plná znění příslušných zákonů a souvisejících právních předpisů nebo zdroje dalších doplňujících informací. Elektronická verze příručky, doplněná o interaktivní propojení na uvedené odkazy, je ke stažení níže na těchto webových stránkách projektu a také na stránkách Svazu. Velkou inovací bude i audio nahrávka textu příručky, která nabízí další flexibilní způsob jejího studia a bere zároveň ohled na zastupitele se zrakovým postižením (audio nahrávka bude také volně ke stažení na webových stránkách).

Věříme, že takto vylepšená příručka bude užitečným zdrojem informací nejen pro nově zvolené zastupitele, ale i zastupitele, kteří byli do funkce zvoleni opakovaně.Podrobnosti na webu:

http://www.vzdelanyzastupitel.cz/prirucka-pro-zastupitele/elektronicka-verze/prirucka-pro-clena-zastupitelstva-obce.aspx

Stáhnout na stránkách:

http://www.vzdelanyzastupitel.cz/prirucka-pro-zastupitele/elektronicka-verze/prirucka-pro-clena-zastupitelstva-obce-1.aspx


zdroj: Svaz města a obcí
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena