Mladí KSČMAktuality

Aktuality

předchozí 1-1011-2021-27 další
Co skrývá Islám pod závojem?

Co skrývá Islám pod závojem?

autor: Pavel Herman
zdroj: Klub společenských věd v Brně
Sobotní debata 31. 10. 2015 v Klubu společenských věd se zabývala tématem „Co skrývá Islám pod závojem,“ kde bylo možné vyslechnout si různé pohledy na Islám a jeho kulturu.

 

První pohled se týkal Salmana Hasana, který jako bývalý muslim konvertoval ke křesťanství, tak vypovídal o praktikách Islámu. Rozlišuje mezi náboženstvím Islámu a samotnými muslimy, které miluje a nabádá, aby stáli na straně pravdy.

 

Druhý pohled na Islám se týkal Filipa Kaprála, brněnského muslima, který konvertoval k Islámu v roce 2000. S kulturou Islámu se seznámil, když podnikal cesty přes Turecko, Írán a Pákistán až do jižní Indie. Jako pravý muslim nám předvedl ukázku svoji kultury, pohostinnost a čajové umění.

Setkání radikální levice na Antikapitalistickém kempu

Setkání radikální levice na Antikapitalistickém kempu

autor: Prokop Haken
zdroj: Levá perspektiva
Levá perspektiva uspořádala ve spolupráci se Socialistickou solidaritou ve dnech 23. – 26. července 2015 6. ročník Antikapitalistického kempu. Kemp, navazující na starší tradici letních setkání radikální levice, se již počtvrté uskutečnil v krásné krajině libereckého okresu a zúčastnilo se jej několik desítek aktivistů nejen z různých krajů České republiky, ale i ze Slovenska, Polska, Ukrajiny, Německa a USA.
Letní univerzita Evropské levice - 2015

Letní univerzita Evropské levice - 2015

autor: Pavel Herman
zdroj: ferris@seznam.cz

 Ve dnech 9. - 11. července proběhla v prostorách Domu kultury a Hradu v Litoměřicích - Letní univerzita Evropské levice. Na akci se podíleli členové Strany demokratického socialismu (SDS) jako zástupci a Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) jako pozorovatelé Strany evropské levice (SEL / PEL), která byla založena v roce 2004.

 

Náplň akce se skládala z přednášek a seminářů, které se tématicky zaměřovaly na ekonomický vývoj v EU i ve světě; sociální práva a solidaritu; environmentální problémy a udržitelnost rozvoje; současné problémy v „postsocialistických“ státech či bezpečnost a ohniska možných konfliktů.

Zažíváte pocit, že jste v pohodě?

Zažíváte pocit, že jste v pohodě?

autor: Pavel JANEČEK, zastupitel města Náchoda (KSČM)
zdroj: Haló noviny

Lidé, kteří mají pocit, že žijí pohodový život, jsou zdravější, produktivnější a odolnější vůči výzvám i stresovým situacím, jakou je například ztráta zaměstnání. Vyplynulo to ze závěru průzkumu, v němž se experti dotazovali desítek tisíc lidí po celém světě na kvalitu jejich života.

Respondenti odpovídali na otázky, zda je těší, co každý den dělají, jestli jsou motivováni k dosažení svých cílů; mají-li pozitivní vztahy a zažívají v životě lásku; zvládají život z ekonomického hlediska, snižují stres a zvyšují svoji bezpečnost; jestli jsou rádi tam, kde žijí, cítí se bezpečně a jsou-li na svou komunitu hrdí; mají dobrý zdravotní stav a dostatek energie na každodenní povinnosti.

Pokud mluvíme o ohrožení demokratických principů, tak se obávám, že tato doba nastala

Pokud mluvíme o ohrožení demokratických principů, tak se obávám, že tato doba nastala

autor: Petr Cvalín
Poslankyně ODS Miroslava Němcová interpelovala premiéra Sobotku s výzvou vyvěsit ve Sněmovně veřejný seznam nežádoucích webů a občanských iniciativ, které podle ní podporují Ruskou federaci.
Mladí komunisté pro mír a spolupráci

Mladí komunisté pro mír a spolupráci

autor: Zdeněk Milata
zdroj: http://www.halonoviny.cz
Ve dnech 5.-7. června proběhlo tradiční setkání mládeže KSČM organizované Komisí mládeže ÚV KSČM. Na 80 mladých se sjelo ze všech koutů republiky, aby strávili víkend plný poznání i zábavy a rekreace. K setkání bylo tentokrát vybráno místo s ohledem k památce Petra Vejvody, účastníka předchozího setkání mladých, který byl 14. října zavražděn rukou psychicky nemocné ženy při obraně spolužaček před školou ve Žďáru nad Sázavou.
ezinárodní konference KSČM v Praze - 2015

Mezinárodní konference KSČM v Praze - 2015

autor: Pavel Herman

V Praze ve dnech 23. - 24. května 2015 proběhla mezinárodní konference levicových stran, která kladla za cíl posoudit mezinárodní a politickou situaci ve světě. Konference se zúčastnilo 27 zahraničních účastníků z 18 zemí.

Mezi účastníky patřili zahraniční delegáti ze zemí jako Kuba, Brazílie, Čína, Vietnam, Portugalsko, Německo, Řecko a Japonsko.

Program konference byl rozdělen do čtyř samostatných bloků:

Nejhorší je existenční strach

Nejhorší je existenční strach

autor: Filip Zachariáš
zdroj: http://www.halonoviny.cz/articles/view/38201110

Rozhovor Haló novin s předsedou OV KSČM Vyškov Filipem Zachariašem

 

Jak se v současnosti žije občanům Vyškovska?

 

Kdybych řekl, že dobře, byla by to stejně zavádějící odpověď, jako kdybych uvedl, že všem špatně. Vyškovsko se neodlišuje od zbytku republiky, a proto zde nalezneme jak občany z vyšších společenských tříd, tak lidi, kteří mají velmi hluboko do kapsy a spíše přežívají, než aby žili plnohodnotný život. Jinak ve společnosti roste strach. Rodiče se bojí o bezpečnost svých dětí, ale strach je přítomen i přímo na ulicích, i když Vyškovsko nepatří k lokalitám, kde by byla nadprůměrná kriminalita. Nejhorší je ovšem existenční strach, neboť pro spoustu lidí by znamenal měsíční výpadek příjmů velké problémy, stejně jako pokažená lednička nebo nějaký další nenadálý výdaj.

 

UNITED – studijní zasedání ve Štrasburku

UNITED – studijní zasedání ve Štrasburku

autor: Pavel Herman

Ve dnech 6. - 13. dubna 2015 jsem se zúčastnil studijního zasedání pořádaného organizací UNITED. Organizace UNITED pořádá studijní zasedání proti nacionalismu, rasismu, fašismu, diskriminaci a nenávisti. Tato mezinárodní organizace sdružuje celoevropskou síť organizací pro lidská práva, kterou podporuje více než 550 organizací ze 48 evropských zemí.

Flexibilní pracovní doba ano, nekončící ne!

Flexibilní pracovní doba ano, nekončící ne!

autor: Filip Zachariáš

Nedávno jsme byli prostřednictvím médií seznámeni s výsledky průzkumu švédské společnosti Univerzum, která prováděla výzkum mezi vysokoškoláky, a s jejich představami o budoucím zaměstnání. Ve spolupráci se Studenta Media probíhalo dotazování také mezi studenty z České republiky, kterých bylo na třináct tisíc.

předchozí 1-1011-2021-27 další
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena