Bez přestavby vlakového nádraží se Brno stává okrajovou provincíí v Evropě
autor: Pavel Herman

Dne 11. května 2016 proběhla debata s občany k referátu „Přestavba železničního uzlu Brno – vývoj a aktuální stav přípravy,“ který uvedl Ing. arch. Jaroslav Dokoupil – hlavní architekt AD Group.

Ministerstvo dopravy schválilo tři základní návrhy:

 1. Varianta u Řeky – stanovisko KSČM Brno

 2. Varianta pod Petrovem

 3. Nulová varianta – současný stav nádraží, jeho rekonstrukce a realizování úprav, aby byl provoz možný.

OBSAH:

 1. Otázka referenda v Brně

 2. Dopravní plánování na lokální a mezinárodní úrovni

 3. Rozdělení problematiky do dvou základních bloků

 4. Historie – proč tomu tak je?

 5. Analytická práce a prověřování:

  a) kolejové řešení u řeky,

  b) občanská koalice pro nádraží v centru

 6. Problematika zapojení evropských vysokorychlostních tratí – varianta u řeky a varianta pod Petrovem

 7. Problém urbanistický – varianta u řeky a varianta pod Petrovem

 8. Závěrem: Poslední informace pro rozhodování občanů

 9. Shrnutí diskuze občanů ohledně současných problémů Brna

Ekologická politika to má těžké aneb Jak se politikaří s ekologií
autor: Michal Kostka

Pokud člověk sleduje veřejnou diskuzi a měl by usuzovat jen z ní, řekl by si, že největším problémem současnosti jsou uprchlíci.

Sice jich v České republice máme pět a půl, což je hodně malý zlomek procenta, a v Evropské unii asi jen milion, což je 0,2 % obyvatel, někteří to považují za pomalu existenční katastrofu. Bohužel ale existují i skutečné problémy.

ANKETA: Co si mladí politici myslí nejen o Zemanovi?
autor: - red -
zdroj: Roklen24

Je podle Vás Miloš Zeman dobrý prezident? Co říkáte na volební průzkumy? Kdo je politickým lídrem? Na tyto otázky odpovídají pro Roklen24 v první části ankety mladí politici. Předsedy parlamentních politických stran jistě znáte, pojďte se ale seznámit s jejich mladšími kolegy. Říkají totéž, co jejich šéfové? Sledujte první část ankety!

Více na: http://roklen24.cz/a/iCCqj/anketa-co-si-mladi-politici-mysli-nejen-o-zemanovi

Vietnam – dnes a zítra
autor: Pavel Herman
V prostorách Městského výboru KSČM v Brně proběhl dne 21. dubna 2016 diskuzní čtvrtek na téma „Vietnam – dnes a zítra.“

Diskuzní čtvrtek byl zahájen krátkým kulturním vystoupením tanečnic oblečených v národních krojích. Poté následoval krátký dokumentární film s názvem „Vítejte ve Vietnamu.“ Na místě také nechyběli novináři VNA – Vietnam News Agency.

Úvodní slovo obdržel Nguen Kim He, který je prvním tajemníkem velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky. Cílem diskuze bylo upozornit na ukončení válečného konfliktu v roce 1975 a úspěšné výsledky realizace programu Obnovy Vietnamu vyhlášeného před 30 lety.

Evropa kapituluje a ustupuje na všech frontách
autor: Petr Cvalín
Teroristické útoky zasáhly „srdce Evropské unie“, což dokazuje, jaká je nynější bezpečnostní situace v Evropě.
K útokům došlo jen pár dní poté, co byl ve čtvrti Molenbeek zadržen strůjce loňských listopadových pařížských atentátů Salah Abdeslam. Položme si otázku, která by nikoho neměla nechat klidným. „Jak je možné, že v Bruselu, kde sídlí velitelství NATO a řada evropských institucí, se tak dlouho mohl skrývat i terorista Abdeslam“?
Pracovní podmínky u nás a ve světě
autor: Pavel Herman
zdroj: Klub absolventů Akademie základů společenských věd
Sobotní debata 13. 2. 2016 proběhla v prostorách KSČM na ulici Křenová 67 v Brně a zabývala se tématem „Pracovní podmínky u nás a ve světě,“ kde bylo možné vyslechnout přednášky odborových předáků a zástupce neziskové organizace „Na Zemi.“
Jak moc potřebujeme v Brně sociální začleňování?
autor: Jiří Hráček
Téma sociálního začleňování je v současné době velice aktuální a to nejen ve městě Brně. Jak moc je potřebné a kdo by měl mít tuto problematiku na starosti, aby výsledky v dané oblasti měly nějaký reálný pozitivní dopad?
Řešme příčina a skutečné viníky současné krize
autor: Komise mládež ÚV KSČM

Na sobotu 6. února svolaná demonstrace Bloku proti islámu (proti uprchlíkům) nás vede k zamyšlení. Komise mládeže ÚV KSČM odsuzuje veškeré projevy nenávisti a jakékoliv podněcování k nenávisti vůči skupině osob, ať již na základě národnosti, rasy či vyznání.

 


Devatenácté zastupitelstvo aneb Většina zastupitelů přispěla nejbohatším
autor: Bc. Michal Kostka

Již na některých z minulých zasedání zastupitelstva jsem nesouhlasil s dotacemi do milionářských profesionálních sportovních klubů. Na tomto zastupitelstvu se objevil další podobný bod.

Byla jím dotace pro Arcibiskupství olomoucké ve výši milion korun. Účelem dotace měla být obnova obrazů a nábytku v kroměřížském zámku.
autor: Bc. Pavel Herman

Virální marketing je marketingová technika, která pro šíření komerčního sdělení využívá sociálních sítí. Je to plánovaná aktivita, která svojí povahou motivuje příjemce k roli šiřitele. Principy takového marketingu sice umožňují oslovit velké množství potencionálních spotřebitelů za relativně nízkých mediálních nákladů. Tato metoda je nejúčinnější v případě kombinace s dalšími nástroji komunikačního mixu, se kterými se může vhodně doplňovat, dále je rozvíjet a podporovat, takže jen ve velmi malém procentu případů může fungovat jako samostatný nástroj.

 

 

 

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena