I v Severní Koreji vzniká střední třída, tvrdí koreanistka
autor: Nina Špitálníková - koreanistka
Obraz Severní Koreje na Západě je nepřesný, líčí situaci v zemi koreanistka Nina Špitálníková, která byla v zemi dvakrát na studijním pobytu.
MEDIÁLNÍ SEKCE – VÝROČNÍ ZPRÁVA
autor: Pavel Herman
zdroj: mediální sekce Komise mládeže
 

12. zasedání ÚV KSČM dne 27. 9. 2014


vedoucí tematické sekce pro média a PR Komise mládeže ÚV KSČM


Náplň práce: Mediální sekce


  • Virální marketing a politický marketing

  • Tvorba článků a publikací

  • Spravování webových stránek

  • Zakládání Facebook skupin a jejich editace

  • Vydávání a digitalizace publikací

  • Volební kampaně – osobní agitace, výlepy a rádiovůz, petiční stánky

  • Blogerská činnost a nezávislé zpravodajství (Parlamentní listy, Svobodné noviny, atd.)

  • Stáž ve Štrasburku – školení či návrhy POZ

Vyvlastnění je někdy jedinou cestou jak napravit bezpráví
autor: Zdeněk Milata
V tisku proběhla během letní tropické okurkové sezóny zpráva, že miliardář Zdeněk Bakala prodal 43 000 bývalých bytů OKD americké společnosti Round Hill Capital. Panuje přesvědčení, že naděje, že by se byty podařilo přeci jen někdy prodat nájemníkům za zvýhodněné ceny, je tím zřejmě definitivně ztracena. Nebudu tu opakovat sliby z roku 2004, sliby se slibují - blázni se radují a sociální demokraté díky nim vládnou bez ohledu na volební program, klidně i se sobotkovským máslem na hlavě. Ono by to za řeč nestálo, kdyby to nebylo máslo složené z hornického prachu, slz žen a krve těch, kteří v boji za uhlí zmařili své životy. Ukazuje to staré tvrzení Karla Havlíčka Borovského: nechoď Vašku s pány na led - pán uklouzne a sedlák si za něj nohu zláme. Obyčejní lidé tak opět zůstali sami po pár dnech slávy jako tomu bylo v závěru roku 1989, kdy havíři frajeřili a hráli si na šéfy svých šachet s tím, že jim nebude nikdo přikazovat co mají dělat. O pár let později ani nemrkli, když doly OKD šly v záhadné akciové privatizační vlně do majetku finančníků a následně i byty, vystavěné za socialismu pro havíře a jejich rodiny přešly z majetku lidu do majetku jednoho podnikavce a jeho několika (obchodních) přátel. Prostě skóre je 43 000 : 1. Zdeněk Bakala si to umí pojistit, v roce 2010 daroval pravicovým stranám 28,5 mil. Kč - ODS dostala 15 milionů korun. TOP 09 věnoval Bakala 7,5 milionu korun a Věcem veřejným 6 milionů korun. Financuje knihovnu Václava Havla a jeho temné zákulisní prsty sahají hodně hluboko. Co na to lidé, hrdinové roku 1989? Podobně jako nějaký pan Petr Miller, který 23. listopadu vedl dělníky z ČKD na Václavské náměstí, a následně po odchodu z vrcholné politiky působil jako personální ředitel firem Chemapol Group a ČEZ a generální ředitel letecké společnosti Empirie si dnes užívá důchodu obklopen luxusem v Horních Počernicích. Dnes nikdo za tehdejší rozhodnutí odpovědnost nechce nést, lidé jsou v tom sami.
autor: J. Stradiot, D. Kváč, Z. Milata
Vzpomínka historika Františka Kovandy na zakládání prvních poválečných organizací ČSM a na události související s poválečnou obnovou Československa
Setkání radikální levice na Antikapitalistickém kempu
autor: Prokop Haken
zdroj: Levá perspektiva
Levá perspektiva uspořádala ve spolupráci se Socialistickou solidaritou ve dnech 23. – 26. července 2015 6. ročník Antikapitalistického kempu. Kemp, navazující na starší tradici letních setkání radikální levice, se již počtvrté uskutečnil v krásné krajině libereckého okresu a zúčastnilo se jej několik desítek aktivistů nejen z různých krajů České republiky, ale i ze Slovenska, Polska, Ukrajiny, Německa a USA.
Letní univerzita Evropské levice - 2015
autor: Pavel Herman
zdroj: ferris@seznam.cz

 Ve dnech 9. - 11. července proběhla v prostorách Domu kultury a Hradu v Litoměřicích - Letní univerzita Evropské levice. Na akci se podíleli členové Strany demokratického socialismu (SDS) jako zástupci a Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) jako pozorovatelé Strany evropské levice (SEL / PEL), která byla založena v roce 2004.

 

Náplň akce se skládala z přednášek a seminářů, které se tématicky zaměřovaly na ekonomický vývoj v EU i ve světě; sociální práva a solidaritu; environmentální problémy a udržitelnost rozvoje; současné problémy v „postsocialistických“ státech či bezpečnost a ohniska možných konfliktů.

LITOMĚŘICE: Letní univerzita evropské levice
autor: - red -
zdroj: regionalnitelevize
Do Litoměřic se sjeli politici z mnoha míst celé Evropy. Konala se zde totiž takzvaná Letní univerzita evropské levice. Akce probíhala několik dní na různých místech ve městě a přestože byla určena především zahraničním hostům, jednotlivé přednášky byly paralelně překládány do češtiny, aby se jich mohlo zúčastnit co možná nejvíce lidí z řad širší veřejnosti.
Zažíváte pocit, že jste v pohodě?
autor: Pavel JANEČEK, zastupitel města Náchoda (KSČM)
zdroj: Haló noviny

Lidé, kteří mají pocit, že žijí pohodový život, jsou zdravější, produktivnější a odolnější vůči výzvám i stresovým situacím, jakou je například ztráta zaměstnání. Vyplynulo to ze závěru průzkumu, v němž se experti dotazovali desítek tisíc lidí po celém světě na kvalitu jejich života.

Respondenti odpovídali na otázky, zda je těší, co každý den dělají, jestli jsou motivováni k dosažení svých cílů; mají-li pozitivní vztahy a zažívají v životě lásku; zvládají život z ekonomického hlediska, snižují stres a zvyšují svoji bezpečnost; jestli jsou rádi tam, kde žijí, cítí se bezpečně a jsou-li na svou komunitu hrdí; mají dobrý zdravotní stav a dostatek energie na každodenní povinnosti.

Prohlášení mladých komunistů - Štoky 7. 6. 2015
autor: -red-
zdroj: Komise mládeže ÚV KSČM

Mladí komunisté si ze setkání organizovaném Komisí mládeže ÚV KSČM odnášejí řadu nových zkušeností a podnětů pro další práci. Potvrdili, že mladí komunisté jsou pro svět bez válek, kde základem budou práva lidí práce.

Mladí komunisté jsou otevřeni spolupráci se všemi levicovými demokratickými mládežnickými organizacemi.

Schválilo na 80 účastníků setkání.

Pokud mluvíme o ohrožení demokratických principů, tak se obávám, že tato doba nastala
autor: Petr Cvalín
Poslankyně ODS Miroslava Němcová interpelovala premiéra Sobotku s výzvou vyvěsit ve Sněmovně veřejný seznam nežádoucích webů a občanských iniciativ, které podle ní podporují Ruskou federaci.
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena